Přenos dat z Androidu do iPhonu? Ano, jde to. Buď skrze aplikaci, nebo ručně 

Apple všem uživatelům konkurenční platformy Android nabízí jednoduchou migraci dat na jeho iOS. Je to samozřejmě zejména proto, aby společnost snáze získala nové uživatele. Zároveň ale ví, že v uživatelských datech je síla, proto nechce dopustit, abyste při tomto meziplatformním přechodu cokoli ztratili.

Nejjednodušší postup, jak na přenos dat z Androidu do iPhonu potažmo iPadu nebo iPodu touch, je skrze aplikaci Přechod na iOS. Ta je zdarma dostupná v obchodě Google Play (stahovat ji můžete zde ). V několika krocích, které najdete níže, si tak přenesete všechna data, která potřebujete. Pokud ale z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete aplikaci použít, můžete obsah přenést ručně. Pokud jste tedy nalezli pod vánočním stromkem nový telefon Applu, neznamená to, že se musíte oprostit od všech starých dat.

Jak na přenos dat z Androidu do iPhonu pomocí aplikace Přechod na iOS

data i androidu do iphone

Na vašem původním zařízení, které jede na platformě Android, zkontrolujte, že máte zapnutou Wi-Fi. Připojte své nové iOS zařízení i zařízení s Androidem k napájení, aby jim při přenosu dat nedošla baterie. Přesvědčte se, že se veškerý přenášený obsah a to i ten uložený na SD kartě, do vašeho nového iOS zařízení vejde. To tedy musí mít větší paměťovou kapacitu, než je v součtu ta Android zařízení i jeho SD karty. Pokud tomu tak není, budete muset nějaká data smazat.

Z Androidu na iPhone snadno a rychle. I tak ale aplikace všechna data nemusí převést.

 

Při nastavování nového iPhonu nebo jiného iOS zařízení najděte obrazovku Aplikace a data. Potom zde klepněte na Přenést data z Androidu. Pokud již ale máte iPhone funkční a používáte jej, budete k tomu muset zařízení kompletně smazat a znovu jej nastavit se zvolením tohoto kroku. Pokud však o svá už nová data přijít nechcete, můžete obsah přenést ručně (návod k tomu jak, najdete ještě níže).

 Nevíte si rady, poradíme Vám - appleguru.cz

Tato obrazovka se zobrazí při jakémkoli nastavování iPhonu. Chcete-li přenést data z Androidu, můžete. Nabízí se ale i využití obnovy zálohy starších iOS zařízení.

Na Androidu otevřete aplikaci Přechod na iOS  a klepněte na Pokračovat. Zobrazí se vám smluvní podmínky, které musíte odsouhlasit a potom v pravém horním rohu obrazovky Najděte kód klepněte na Další. Mezitím klepněte na iPhonu na Přechod z Androidu a Pokračovat. Nyní se vám objeví kód, který zadáte na zařízení s Androidem. Poté už se zobrazí obrazovka Přenos dat.

Na Androidu se vám zobrazí kód, který opíšete na iPhone a už to frčí.

iphone přenos dat

Na zařízení s Androidem vyberte obsah, který chcete přenést, a klepněte na Další. Potom nechte obě zařízení být a to i kdyby ukazatel průběhu na Androidu ukazoval, že už je vše hotovo. Počkejte, než ukazatel průběhu na iOS zařízení doběhne do konce. Celý přenos může nějakou dobu trvat. Záleží samozřejmě na tom, kolik dat přesouváte a jak rychlé máte internetové připojení.

Až ukazatel průběhu na iOS zařízení doběhne do konce, klepněte na zařízení s Androidem na Hotovo. Potom na iOS zařízení klepněte na Pokračovat a podle pokynů na obrazovce dokončete nastavení iOS zařízení. Hudbu, knihy a PDF dokumenty však musíte i tak přenést ručně. Některé aplikace, které jste měli na zařízení s Androidem, také musíte nově stáhnout z App Store. Ne všechny zde ale samozřejmě najdete.

 

Ruční přenos obsahu ze zařízení s Androidem do iPhonu, iPadu nebo iPodu touch

iphone menu

Máte-li váš e-mail u poskytovatelů, jako jsou Google, Microsoft, Yahoo a další, stačí se pod nimi v nabídce Nastavení -> Hesla a účty přihlásit. Následně se vám začne vše stahovat do příslušné aplikace.

Např. data e-mailové schránky jsou uložena na serveru, takže po přihlášení se vám hned natáhnou do patřičné aplikace. 

Fotky a videa z Android zařízení můžete do toho iOS přenést pomocí počítače. Nainstalujte si do Macu aplikaci Android File Transfer, otevřete ji a po připojení Android zařízení k počítači přejděte do složky DCIM -> Camera. Vyberte fotky a videa, které chcete přesunout, a přetáhněte je do složky v počítači. Android odpojte a připojte iPhone, iPad nebo iPod touch. 

Na Macu s macOS Catalina otevřete Finder. Na Macu s macOS Mojave a starším nebo na PC otevřete iTunes. Na počítači poté proveďte synchronizaci. Fotky a videa následně najdete v aplikaci Fotky -> Alba. Jednodušší přenos je samozřejmě v případě, pokud jste používali aplikaci, jako jsou např. Fotky Google. Ta je totiž ukládá na cloud a po její instalaci do iPhonu se v ní všechny vaše snímky a videa zobrazí. Stačí vám být přihlášeni pod stejným uživatelským účtem.

Jestliže používáte nějakou streamovací hudební aplikaci, stačí vám její titul nainstalovat z App Store a již máte vaší kompletní knihovnu i v novém iOS zařízení. Nemusí se přitom jednat jen o Spotify, Apple Music totiž funguje i na platformě Android, kde si jej můžete nainstalovat z Google Play.

Hudbu fyzickou pak musíte zase synchronizovat s počítačem. I zde využijete služeb titulu Android File Transfer, s jehož pomocí si můžete hudbu z Androidu uložit do počítače Mac (na PC pak klasickým způsobem). Na většině zařízení se tyto soubory budou nacházet ve složce Music.

I při ručním přenosu hudby musí být mezi Androidem a iOS zařízením počítač jako mezičlánek.

iphone přenos dat

Na Macu s macOS Mojave 10.14 a starším nebo na PC otevřete iTunes a klikněte na Skladby. Na Macu s macOS Catalina 10.15 otevřete aplikaci Hudba. Otevřete složku, ve které máte skladby v počítači uložené, a přetáhněte je do části Skladby v aplikaci Hudba nebo v knihovně iTunes. Připojte iPhone a klikněte na Hudba. Můžete zde synchronizovat celou knihovnu, nebo samozřejmě vybrat jenom ty skladby a interprety, které jste právě přidali. Vše do iOS zařízení nakopírujete stisknutím tlačítka Synchronizovat.

Elektronické knihy můžete do iPhonu importovat ručně, nebo je používat v aplikacích jako Kindle, Nook, Google Play Books a dalších, pokud jste tak tedy činili i na Androidu. Pokud tedy chcete knihy používat v konkrétní aplikaci, přejděte do App Storu, aplikaci si stáhněte a přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem. Knihy ePub a PDF dokumenty pak přenesete i ručně a to opět za pomoci počítače.

V připojeném Android zařízení k počítači vyhledejte všechny knihy a PDF soubory, pravděpodobně budou ve složce Documents. Do Macu je stáhnete opět za pomoci aplikace Android File Transfer. Po připojení iPhonu k Macu přetáhněte knihy a PDF dokumenty do aplikace Knihy, na PC je přetáhněte do iTunes. Opět platí, že v Catalině otevřete Finder, v Mojave a starším nebo na PC otevřete iTunes a synchronizujte co potřebujete. Knihy ePub a PDF dokumenty pak na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch najdete v aplikaci Knihy -> Knihovna.

Pokud svoje dokumenty ukládáte do cloudu nebo jiné služby, jako jsou Dropbox, Google Drive nebo Microsoft OneDrive, je to samozřejmě nejpohodlnější varianta, jak je do nového iPhonu a ostatně i jakéhokoli jiného zařízení dostat. Stačí vám k tomu stáhnout si příslušnou aplikaci z App Storu a přihlásit se. Se všemi svými soubory taky můžete pracovat pohromadě v aplikaci Soubory, která ukládá data na iCloud Applu. Aplikace Pages, Numbers a Keynote umí pracovat s různými typy souborů a to včetně dokumentů Microsoft Office.

Postup, jak veškeré dokumenty z Androidu do iOS dostat, je poplatný postupům výše – připojte Android zařízení k počítači, skrze Android File Transfer je stáhněte a následně po připojení iOS zařízení skrze Finder nebo iTunes nahrajte do iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Jestliže na Androidu využíváte aplikace, jako jsou Facebook, Instagram, Snapchat, WhatsApp a další, vždy platí, že tyto tituly najdete na iOS v App Store. Po jejich nainstalování a přihlášení se pod vaším uživatelským jménem v nich najdete všechna data, která nesla i dříve. Přechod z Androidu na iOS je tedy poměrně hladký a bezproblémový, protože všechna potřebná data jdou s vámi.