Přenos dat z Androidu do iPhone? Jak na věc krok za krokem


Potřebujete přenést fotky, data nebo kontakty z Androidu do iPhone? Jde to. Máme pro vás návod krok za krokem. Jde to dvěma způsoby - ručně nebo jednoduše přes aplikaci z Google Play. Začněme tou jednodušší cestou přes aplikaci:Rychlá navigace:

Přenést vše pomocí aplikace
Ruční přechod z Androidu na iOS

 


Přenos z Androidu do iPhone pomocí aplikace - fotky, videa, kontakty, data


Apple to vyřešil za vás. Aplikace "Přechod na iOS" je zdarma dostupná v obchodě Google Play (stahovat ji můžete zde). Aplikace propojí vaše staré zařízení Android a nové zařízení Apple prostřednictvím přímého připojení Wi-Fi a přenese všechna vaše data. Přenášet můžete z/do telefonu i tabletu.


Co potřebujete:

 • iOS 9 nebo novější (pokud máte iPhone 11 nebo novější typ, nebudete mít žádný problém)
 • staženou aplikaci "Přechod na iOS" (zdarma v Google Play)
 • wifi


Jak na to:

 1. Na obou zařízeních si zapněte wifi. Doporučujeme připojit obě k napájení, aby jim během přenosu nedošla baterie.
 2. Přesvědčte se, že se veškerý přenášený obsah a to i ten uložený na SD kartě, do vašeho nového iOS zařízení vejde. To tedy musí mít větší paměťovou kapacitu, než je v součtu ta Android zařízení i jeho SD karty. Pokud tomu tak není, budete muset nějaká data smazat.
 3. Na vašem iPhone nebo iPad najděte obrazovku s názvem Aplikace a data
 4. Klepněte na možnost Přenést data z Androidu (Upozornění: pokud už máte iPhone funkční a používáte jej, budete při zvolení tohoto kroku muset zařízení kompletně smazat a znovu jej nastavit. Pokud nechcete přijít o svá nová data, můžete obsah přenést ručně - viz návod níže).
 5. V telefonu nebo tabletu Android otevřete Obchod Google Play a vyhledejte Přesunout do iOS.
 6. Klepněte na Instalovat
 7. Po instalaci zvolte Otevřít.
 8. Na obou zařízeních klepněte Pokračovat. 1. Na Android odsouhlaste smluvní podmínky
 2. Na Android zařízení zadejte kód zobrazený na iPhonu nebo iPadu. Obě zařízení se přes wifi propojí.
 3. Vyberte, která data chcete přenést: můžete zvolit, zda chcete přenést informace o vašem účtu Google (abyste se mohli rychle přihlásit), záložky prohlížeče Chrome, textové zprávy, kontakty a fotografie a videa ve fotoaparátu.
 4. Probíhá přenos - může nějakou dobu trvat podle objemu dat a rychlosti vašeho připojení.
 5. Až ukazatel průběhu na iOS zařízení doběhne do konce, klepněte na zařízení s Androidem na Hotovo.
 6. Na iOS zařízení klepněte na Pokračovat a podle pokynů na obrazovce dokončete nastavení iOS zařízeníPOZOR! "Přechod na iOS" přenese vaše data. Nepřenese ale:

 • vaše aplikace (protože nejsou kompatibilní)
 • hudbu, knihy a PDF
 • vaše hesla

 

Přenos se nezdařil a nevíte si rady? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov

 

Přechod z Androidu na iOS - ručně


Import e-mailů

Máte-li váš e-mail u poskytovatelů, jako jsou Google, Microsoft, Yahoo a další, stačí se pod nimi v nabídce Nastavení -> Hesla a účty přihlásit. Následně se vám začne vše stahovat do příslušné aplikace.

Např. data e-mailové schránky jsou uložena na serveru, takže po přihlášení se vám hned natáhnou do patřičné aplikace. Přenos fotek a videí

Fotky a videa z Android zařízení můžete do toho iOS přenést pomocí počítače. Nainstalujte si do Macu aplikaci Android File Transfer, otevřete ji a po připojení Android zařízení k počítači přejděte do složky DCIM -> Camera. Vyberte fotky a videa, které chcete přesunout, a přetáhněte je do složky v počítači. Android odpojte a připojte iPhone, iPad nebo iPod touch. 

Na Macu s macOS Catalina otevřete Finder. Na Macu s macOS Mojave a starším nebo na PC otevřete iTunes. Na počítači poté proveďte synchronizaci. Fotky a videa následně najdete v aplikaci Fotky -> Alba. Jednodušší přenos je samozřejmě v případě, pokud jste používali aplikaci, jako jsou např. Fotky Google. Ta je totiž ukládá na cloud a po její instalaci do iPhonu se v ní všechny vaše snímky a videa zobrazí. Stačí vám být přihlášeni pod stejným uživatelským účtem.


Hudba - hudební aplikace

Jestliže používáte nějakou streamovací hudební aplikaci, stačí vám její titul nainstalovat z App Store a již máte vaší kompletní knihovnu i v novém iOS zařízení. Nemusí se přitom jednat jen o Spotify, Apple Music totiž funguje i na platformě Android, kde si jej můžete nainstalovat z Google Play.


Hudba - "fyzická"

Staženou hudbu musíte synchronizovat s počítačem. I zde využijete služeb titulu Android File Transfer, s jehož pomocí si můžete hudbu z Androidu uložit do počítače Mac (na PC pak klasickým způsobem). Na většině zařízení se tyto soubory budou nacházet ve složce Music.

I při ručním přenosu hudby musí být mezi Androidem a iOS zařízením počítač jako mezičlánek.

Na Macu s macOS Mojave 10.14 a starším nebo na PC otevřete iTunes a klikněte na Skladby. Na Macu s macOS Catalina 10.15 otevřete aplikaci Hudba. Otevřete složku, ve které máte skladby v počítači uložené, a přetáhněte je do části Skladby v aplikaci Hudba nebo v knihovně iTunes. Připojte iPhone a klikněte na Hudba. Můžete zde synchronizovat celou knihovnu, nebo samozřejmě vybrat jenom ty skladby a interprety, které jste právě přidali. Vše do iOS zařízení nakopírujete stisknutím tlačítka Synchronizovat.


Elektronické knihy

Můžete do iPhonu importovat ručně, nebo je používat v aplikacích jako Kindle, Nook, Google Play Books a dalších, pokud jste tak tedy činili i na Androidu. Pokud tedy chcete knihy používat v konkrétní aplikaci, přejděte do App Storu, aplikaci si stáhněte a přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem. Knihy ePub a PDF dokumenty pak přenesete i ručně a to opět za pomoci počítače.

V připojeném Android zařízení k počítači vyhledejte všechny knihy a PDF soubory, pravděpodobně budou ve složce Documents. Do Macu je stáhnete opět za pomoci aplikace Android File Transfer. Po připojení iPhonu k Macu přetáhněte knihy a PDF dokumenty do aplikace Knihy, na PC je přetáhněte do iTunes. Opět platí, že v Catalině otevřete Finder, v Mojave a starším nebo na PC otevřete iTunes a synchronizujte co potřebujete. Knihy ePub a PDF dokumenty pak na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch najdete v aplikaci Knihy -> Knihovna.


Dokumenty

Pokud svoje dokumenty ukládáte do cloudu nebo jiné služby, jako jsou Dropbox, Google Drive nebo Microsoft OneDrive, je to samozřejmě nejpohodlnější varianta, jak je do nového iPhonu a ostatně i jakéhokoli jiného zařízení dostat. Stačí vám k tomu stáhnout si příslušnou aplikaci z App Storu a přihlásit se. Se všemi svými soubory taky můžete pracovat pohromadě v aplikaci Soubory, která ukládá data na iCloud Applu. Aplikace Pages, Numbers a Keynote umí pracovat s různými typy souborů a to včetně dokumentů Microsoft Office.

Postup, jak veškeré dokumenty z Androidu do iOS dostat, je poplatný postupům výše – připojte Android zařízení k počítači, skrze Android File Transfer je stáhněte a následně po připojení iOS zařízení skrze Finder nebo iTunes nahrajte do iPhonu, iPadu nebo iPodu touch. Jestliže na Androidu využíváte aplikace, jako jsou Facebook, Instagram, Snapchat, WhatsApp a další, vždy platí, že tyto tituly najdete na iOS v App Store. Po jejich nainstalování a přihlášení se pod vaším uživatelským jménem v nich najdete všechna data, která nesla i dříve. Přechod z Androidu na iOS je tedy poměrně hladký a bezproblémový, protože všechna potřebná data jdou s vámi.