Po celé České republice nabízíme svoz kurýrem zdarma!

Oprava iPhonu a domácí výměna baterie? Nechte to profíkům 


Nokia 3310 byla vyrobena z odolných plastů, které vydržely i opravdu tvrdý pád na zem. Sice se telefon rozletěl na všechny světové strany, ale obvykle se tak stalo bez větší újmy a jakákoli jeho oprava nebyla nutná. Doba nicméně pokročila, stejně tak používané materiály na moderních smartphonech.

iPhone je vyroben z kovu, skla a plastů a obsahuje citlivé elektronické součásti, kterých je o poznání více, než v devadesátých letech minulého století. Ostatně jsou aktuální iPhony i 120milionkrát výkonnější než počítač, který dostal prvního člověka na Měsíc. Pokud ale iPhone upustíte, vystavíte ohni, prorazíte, zdeformujete, nebo ho vystavíte kapalinám, může snadno dojít k jeho poškození. A k čemu by potom takový nefunkční iPhone byl?

Je minimálně vhodné vědět, jak s iPhonem zacházet. Jak se stavět k jeho opravám, baterii a proč si dát pozor na rozptylování pozornosti. V každém případě, máte‑li podezření, že došlo k poškození iPhonu nebo jeho baterie, přestaňte jej používat – mohl by se přehřívat a způsobit vám zranění.

Prasklé sklo chvíli sice vydrží, s postupem času se ale začne sypat a může ublížit nejen iPhonu jako takovému, ale především i vám.

Rozbitý displej iPhone

 

Nepoužívejte iPhone ani s prasklým displejem a to hned ze dvou důvodů – můžete si o střepy pořezat prst a navíc zařízení ještě více poničit. Rozbité sklo se totiž často sype a může se dostat do útrob zařízení, kde nadělá ještě o to více škody. Pokud máte obavy, aby se povrch vašeho telefonu nepoškrábal, můžete použít iPhone kryt či tvrzené sklo.

 

Oprava a výměna baterie


YouTube videa vám nepoví vše a učený z nebe nespadl. Pokud máte za sebou desítky opravených iPhonů, je to jiná situace, než když si poškodíte ten váš jediný, který si chcete dát vlastními silami do pořádku. Obvykle totiž docílíte ještě většího poškození. iPhone tedy sami nerozebírejte a nepokoušejte se ho sami opravovat. Varuje před tím ostatně i sám výrobce.

Při rozebírání můžete iPhone poškodit, narušit jeho odolnost proti polití a vodě, nebo si dokonce přivodit i zranění. iPhony 7 a novější navíc obsahují jeden nebo více laserů, které se můžou při neodborné opravě nebo demontáži poškodit a následně vás vystavit riziku v podobě neviditelného infračerveného laserového záření.

Takto vypadá iPhone 6s po explozi (Zdroj: AppleInsider.com)

 

 Vyhořelý iPhone


Výměna baterie
nabízí stejný svízel. Nesprávně provedená výměna nebo oprava může vést k poškození baterie, způsobit přehřívání nebo i úraz. Je známo již mnoho případů „výbuchů“, naštěstí zatím bez vážnějších následků. Navíc má takový jev samozřejmě totální destruktivní dosah na takové „opravené“ zařízení. Baterii je pak nutné recyklovat nebo zlikvidovat odděleně od domovního odpadu, protože obsahuje nebezpečné látky.

 

Rozptylování pozornosti


Pokud používáte sluchátka při jízdě na kole, nebo píšete zprávy SMS při jízdě v automobilu, tak vás používání iPhonu rozptyluje, čímž může vytvářet nebezpečné situace. Dodržujte zákazy a omezení zpoplatněné místní legislativou. V takovém případě by byl rozbitý iPhone jen malou daní za zničené zdraví.

U funkce Při řízení nerušit si můžete definovat i zprávu, která se odešle kontaktům, které se vám v daný moment nemohou dovolat.iPhone při řízení

Abyste tomu předešli, je vhodné zapnout si např. funkci Při řízení nerušit. Je‑li ta zapnutá, pomáhá vám soustředit se na řízení. Zvuky textových zpráv a dalších oznámení jsou vypnuty nebo omezeny. Siri předčítá reakce nahlas, takže nemusíte sledovat iPhone pohledem (displej zůstává vypnutý). Příchozí hovory jsou povoleny jen tehdy, když je iPhone připojený přes Bluetooth k palubnímu systému či příslušenství hands-free ve voze, anebo když v nastavení funkce Nerušit povolíte příchozí hovory od konkrétních osob.

Funkci Při řízení nerušit můžete aktivovat třemi způsoby. Záleží jen na vás, který vám přijde nejpohodlnější.

 

Pokud iPhone zjistí, že pravděpodobně řídíte vozidlo bez nastavené funkce Při řízení nerušit, zeptá se vás, zda ji chcete aktivovat. Můžete ji však zapnout i ručně. Učiníte tak v Nastavení -> Nerušit, kde odrolujte dolů a klepněte na Aktivovat. Zde si pak určíte, kdy se má funkce zapínat. Jde to buď automaticky (Když iPhone zjistí, že pravděpodobně řídíte), při připojení k Bluetooth v autě či ručně (tak můžete učinit i v Ovládacím centru).

Dejte si pozor i na rozptylování navigací. Nezapomínejte, že mapy mohou být nedostupné, nepřesné nebo neúplné. Data tak porovnávejte s informacemi ve vašem okolí a hlavně při používání navigace dejte na svůj zdravý rozum.

Máte-li jakékoliv dotazy či potřebujete poradit, pojďte se poradit u appleguru.cz odborníků

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies
Jazyk Čeština English русский