Jak pečovat o mobilní telefon značky Apple

Mobilní telefony značky Apple jsou luxusní zařízení, která reprezentují své majitele. Jsou odrazem vkusu a náročnosti na kvalitu a rychlost. Proto je důležité, aby zařízení bylo po celou dobu používání ve výborném stavu a svou funkci plnilo bez problémů. K tomu je potřeba péče, kterou si telefon zaslouží. Víte, jak o svůj iPhone pečovat?

Pravidelné aktualizace softwaru

Aktualizace softwaru od společnosti Apple přináší výhody pro váš telefon. S každým vývojem nové verze přichází nové technologie, které mohou výrazně zrychlit telefon, ale také více šetřit baterii zařízení, což bude mít pozitivní vliv výdrž. Vždy aktualizujte na nejnovější verzi software iOS.

Péče o baterii přináší vyšší výkon

Důležité je se vyhýbat extrémním teplotám, ve který váš iPhone provozujete, ale i jen necháte odložený. Optimálním rozmezím jsou teploty 16 až 22 °C. Teploty nad 35 °C pak už mohou výrazně ovlivňovat snížení kapacity baterie. Stejně tak se vyvarujte nabíjení baterie ve vysokých teplotách. Nikdy nenabíjejte telefon na přímém slunci, stejně tak ho nikdy ve vyšších letních teplotách nenechávejte delší dobu vystavený slunečním paprskům. Chladnější teploty také mohou ovlivnit baterii, ale jen dočasně. Chlad není pro baterii a celý telefon tak škodlivý jako vysoké teploty. Přesto důrazně doporučujeme, aby telefon neprocházel mrazem. V mrazivém období stačí mít telefon v náprsní kapse či blízko těla pod bundou, čímž mu zaručíte stálou a příhodnou teplotu.

Mýtus: Již neplatí, že je potřeba baterii zcela vybít, aby se prodloužila životnost. Nové tipy baterií již fungují na jiném principu a tento mýtus jim naopak může uškodit.

Správná hygiena i pravidelné čištění smartphonu

U telefonu je velmi důležitá správná hygiena. Není překvapením, že mobilní telefon patří mezi nejvíce kontaminované předměty, se kterými přicházíme do styku. A pozor, může obsahovat více bakterií než záchodové prkénko! Záchodové prkénko se totiž pravidelně umývá a neobsahuje spáry, kde by se bakterie mohly udržet. A ruku na srdce, kolikrát jste alespoň otřeli váš iPhone čistým hadříkem? Většinu nejproblematičtějších míst však svépomocí doma nevyčistíte. Především mikrofon a konektory se snadno zanáší a vyžadují odborné čištění. Pokud býváte často nemocní, může být zdrojem nemoci i telefon. Doporučujeme ho proto zanést do servisu a jednou za čas nechat důkladně vyčistit. Kromě bakterií se odstraní i prach a nečistoty, takže se prodlouží životnost celého telefonu.

Náš tip: Odborné čistění telefonu doporučujeme také po dovolené u moře, kde je vysoká vlhkost a prašnost. Dochází poté k nežádoucí oxidaci vnitřku telefonu.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies