Výměna baterie MacBook zase oživí. Stačí vyhledat servis

Když počítači dochází energie rychleji, než je zdrávo, neznamená to, že patří do starého železa. Výměna baterie MacBook zase oživí a cena je přijatelná.

Jedním z hlavních benefitů přenosných počítačů značky Apple je jejich výdrž. A sama americká společnost to moc dobře ví, proto při představování nových modelů nikdy nezapomene uvést, že vám jejich MacBook vydrží celý pracovní den v jednom zápřahu. MacBook a MacBook Pro např. vydrží až 10 hodin bezdrátového prohlížení webu nebo přehrávání filmů z iTunes, výdrž v pohotovosti je pak udávaná na 30 dní.

To vydrží i nový MacBook Air. S ním ale už můžete web prohlížet na 12 hodin a filmy přehrávat 13 hodin. U staršího stroje už ale takové výdrže samozřejmě nedosáhnete. A je to logické, postupným používáním baterie samozřejmě degraduje. Posílat ale takový stroj do starého železa, je poněkud smutné, když mu jen stačí vyměnit baterii a můžete s ním zvesela fungovat po dalších několik let.

S MacBooky Vám poradíme / pomůžeme, stačí nás kontaktovat appleguru.cz

Jak zjistit stav MacBook baterie

Operační systém macOS nabízí možnost, jak zjistit stav MacBook baterie. Stačí k tomu v levém horním rohu stisknout symbol loga společnosti a zvolit nabídku O tomto Macu.

stav macbook baterie

Zde poté zvolte Systémový profil a v nabídce v levém sloupci najeďte na řádek Napájení.

baterie MacBook počítač

Tady se již dozvíte vše o tom, zda je výměna baterie MacBook počítače zapotřebí, nebo ještě něco vydrží. Důležité jsou pro vás hlavně Informace o stavu. Zde se dočtete počet plných cyklů, které má již baterie za sebou a v souvislosti s tím zde najdete i označení jejího stavu. Pokud systém požaduje nové baterie do notebooku, řekne vám to.

nová baterie do notebooku MacBook

Výměna baterie MacBook počítače není žádná věda

Baterie v notebooku se nenabíjí? Musíte mít MacBook zapojený do sítě, aby vám vůbec naběhl systém? Není nic jednoduššího, než odnést/odeslat váš stroj do servisu. V něm provedou diagnostiku (zdarma) a zjistí, zda je příčina skutečně v baterii jako takové.

V appleguru.cz diagnostika zadarmo a poté top kvalitní výměna MacBook baterie

Vás pak samotná výměna baterie MacBook počítače vyjde na cca 2 490 Kč. A to je rozhodně nižší částka, než investovat více jak 30 tisíc do nového počítače. Pokud vám ale váš stávající samozřejmě ještě dostačuje, co se jeho staršího hardwaru týče. A pokud ne, stále jej můžete jen zrychlit novými komponentami. Pořád přitom platí, že ani v tomto případě nebudete muset zrovna rozbíjet své prasátko.

Tipy na šetření baterie

Když víte, že výdrž vašeho zařízení již není, co bývala a nemáte zrovna možnost dobít mu patřičnou šťávu ze sítě, zkuste ji více šetřit. Stačí k tomu několik málo kroků. Ty základní jsou, abyste co nejvíce snížili jas displeje, vypnuli podsvícení kláves a vypnuli zvuk. To učiníte pomocí horní řady kláves.

Dále samozřejmě ukončete všechny aplikace a procesy, které zrovna nepotřebujete ke své činnosti. Není třeba mít spuštěný grafický editor, pokud pracujete jen v tom textovém. Jestliže ale víte, že jej budete za chvíli potřebovat, tak jej nechte běžet. Spotřebuje méně energie, než kdyby se opětovně spouštěl. To platí obecně u všech titulů.

Apple - MacBook

Také vypněte automatické aktualizace, zakažte polohové služby, odpojte všechna zařízení a příslušenství, která máte k MacBooku připojena (i ta bezdrátová). Pokud nemůžete vypnout Wi-Fi připojení, vyvarujte se alespoň webovým stránkám, které používají flash a ignorujte Facebook – jeho rozhraní si totiž bere značné množství energie. To platí i o ostatních sociálních sítích.

Šetření MacBook baterie

Dle náplně vaší práce také můžete invertovat barvy monitoru počítače. Ty si berou nižší energii a tím vám ji umožní šetřit. Na toto rozhraní si ale musíte chvíli zvykat a samozřejmě je nereálné ho využít, pokud např. pracujete s různou vizualizací. Volbu najdete v Předvolbách -> Zpřístupnění -> Monitor. Nezapomeňte také na vhodné nastavení hodnot v nabídce Úspora energie.

MacBooky Vám poradíme / pomůžeme, stačí nás kontaktovat appleguru.cz

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies
Jazyk Čeština English русский