Máme otevřeno - dle nařízení vlády máme omezený provoz, ovšem servis výpočetní techniky je stále aktivní. Prosíme o dodržení pravidel, které najdete u vstupu do prodejny - dále nabízíme kurýra po celé ČR zdarma, více informací na telefonu či e-mailové adrese, děkujeme.

Výměna baterie MacBook zase oživí. Kdy nastane čas na výměnu?

Když počítači dochází energie rychleji, než je zdrávo, neznamená to, že patří do starého železa. Výměna baterie MacBook zase oživí a cena je přijatelná.

Jedním z hlavních benefitů přenosných počítačů značky Apple je jejich výdrž. A sama americká společnost to moc dobře ví, proto při představování nových modelů nikdy nezapomene uvést, že vám jejich MacBook vydrží celý pracovní den v jednom zápřahu. MacBook a MacBook Pro např. vydrží až 10 hodin bezdrátového prohlížení webu nebo přehrávání filmů z iTunes, výdrž v pohotovosti je pak udávaná na 30 dní.

To vydrží i nový MacBook Air. S ním ale už můžete web prohlížet na 12 hodin a filmy přehrávat 13 hodin. U staršího stroje už ale takové výdrže samozřejmě nedosáhnete. A je to logické, postupným používáním baterie samozřejmě degraduje. Posílat ale takový stroj do starého železa, je poněkud smutné, když mu jen stačí vyměnit baterii a můžete s ním zvesela fungovat po dalších několik let.

S MacBooky Vám poradíme / pomůžeme, stačí nás kontaktovat appleguru.cz

Jak zjistit stav MacBook baterie

Operační systém macOS nabízí možnost, jak zjistit stav MacBook baterie. Stačí k tomu v levém horním rohu stisknout symbol loga společnosti a zvolit nabídku O tomto Macu.

stav macbook baterie

Zde poté zvolte Systémový profil a v nabídce v levém sloupci najeďte na řádek Napájení.

baterie MacBook počítač

Tady se již dozvíte vše o tom, zda je výměna baterie MacBook počítače zapotřebí, nebo ještě něco vydrží. Důležité jsou pro vás hlavně Informace o stavu. Zde se dočtete počet plných cyklů, které má již baterie za sebou a v souvislosti s tím zde najdete i označení jejího stavu. Pokud systém požaduje nové baterie do notebooku, řekne vám to.

nová baterie do notebooku MacBook

Výměna baterie MacBook počítače není žádná věda

Baterie v notebooku se nenabíjí? Musíte mít MacBook zapojený do sítě, aby vám vůbec naběhl systém? Není nic jednoduššího, než odnést/odeslat váš stroj do servisu. V něm provedou diagnostiku (zdarma) a zjistí, zda je příčina skutečně v baterii jako takové.

V appleguru.cz diagnostika zadarmo a poté top kvalitní výměna MacBook baterie

Vás pak samotná výměna baterie MacBook počítače vyjde na cca 2 490 Kč. A to je rozhodně nižší částka, než investovat více jak 30 tisíc do nového počítače. Pokud vám ale váš stávající samozřejmě ještě dostačuje, co se jeho staršího hardwaru týče. A pokud ne, stále jej můžete jen zrychlit novými komponentami. Pořád přitom platí, že ani v tomto případě nebudete muset zrovna rozbíjet své prasátko.

Tipy na šetření baterie

Když víte, že výdrž vašeho zařízení již není, co bývala a nemáte zrovna možnost dobít mu patřičnou šťávu ze sítě, zkuste ji více šetřit. Stačí k tomu několik málo kroků. Ty základní jsou, abyste co nejvíce snížili jas displeje, vypnuli podsvícení kláves a vypnuli zvuk. To učiníte pomocí horní řady kláves.

Dále samozřejmě ukončete všechny aplikace a procesy, které zrovna nepotřebujete ke své činnosti. Není třeba mít spuštěný grafický editor, pokud pracujete jen v tom textovém. Jestliže ale víte, že jej budete za chvíli potřebovat, tak jej nechte běžet. Spotřebuje méně energie, než kdyby se opětovně spouštěl. To platí obecně u všech titulů.

Apple - MacBook

Také vypněte automatické aktualizace, zakažte polohové služby, odpojte všechna zařízení a příslušenství, která máte k MacBooku připojena (i ta bezdrátová). Pokud nemůžete vypnout Wi-Fi připojení, vyvarujte se alespoň webovým stránkám, které používají flash a ignorujte Facebook – jeho rozhraní si totiž bere značné množství energie. To platí i o ostatních sociálních sítích.

Šetření MacBook baterie

Dle náplně vaší práce také můžete invertovat barvy monitoru počítače. Ty si berou nižší energii a tím vám ji umožní šetřit. Na toto rozhraní si ale musíte chvíli zvykat a samozřejmě je nereálné ho využít, pokud např. pracujete s různou vizualizací. Volbu najdete v Předvolbách -> Zpřístupnění -> Monitor. Nezapomeňte také na vhodné nastavení hodnot v nabídce Úspora energie.

MacBooky Vám poradíme / pomůžeme, stačí nás kontaktovat appleguru.cz

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies
Jazyk Čeština English русский