Nefunkční mikrofon iPhone 7 limituje. Jak ho opravit a kam s ním zajít?

Nefunkční mikrofon iPhone 7 nebo i jeho reproduktor je poměrně častou závadou. Poradíme vám, jak a kde ho nechat levně opravit

Telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou náchylné na poruchy mikrofonu a reproduktoru. Může za to audio čip, který stárnutím vykazuje tyto potíže. Možná už se vám to stalo. Oprava ale nemusí být vůbec nákladná.

Nefunkční mikrofon iPhone 7 poznáte hned
Nefunkční mikrofon iPhone 7

Pro poruchu se vžil pojem „Loop Disease“. V překladu to lze vyložit jako „nemoc, která se opakuje“. To opakování je obsaženo právě proto, že opotřebováváním audio čipu uloženém na základní desce zařízení dojde časem k trvalému poškození. Vlastně se celý čip uvolní a nemůže tak plnit svoji funkci. 

Nenáročná oprava mikrofonu iPhone - více v odkaze.

Uživatel pozná závadu lehce. Například tak, že při probíhajícím hovoru vidí na displeji telefonu zašedlou ikonu reproduktoru. To samé je vidět u diktování hlasové poznámky. Veškeré nahrávání zvuků nefunguje. Nejhorším projevem poruchy je ale postupné zpomalování celého operačního systému a v posledním stádiu iPhone už ani nezapnete.

Drahá výměna základní desky není třeba

U spousty zařízení, Apple produkty nevyjímaje, přistupují servisy k výměně celé základní desky. Buď nejsou vybavené potřebnými nástroji pro opravu jednotlivých komponent, nebo to prostě technici neumí. Naštěstí ale servis appleguru.cz takovými nedostatky nedisponuje a je schopný vyměnit pouze audio čip. Ušetříte tak dost peněz a oprava proběhne rychleji.

I když společnost Apple poměrně často u podobně rozsáhlých závad nabízí zákazníkům bezplatnou opravu, v tomto případě tomu tak není. Každý uživatel se musí s problémem popasovat sám.

iPhone 7 z druhé ruky má svá úskalí

Zánovní iPhone 7 nebo starší iPhone 7 Plus se nemusí vyplatit. Na první pohled vypadá zachovale a bez problémů, ale za nějaký čas na vás může čekat zmíněná „nemoc“. Proto je rozhodně na místě zeptat se původního majitele, který už mohl opravu řešit.

Nejde o važnou závadu a pokud se řeší včas, může iPhone dalších pár let bezvadně sloužit. Také je možné, že zrovna váš přístroj se nikdy podobných komplikací nedočká.

Máte-li jakékoliv dotazy či potřebujete poradit, pojďte se poradit u appleguru.cz odborníků

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies
Jazyk Čeština English русский