Máme otevřeno - dle nařízení vlády máme omezený provoz, ovšem servis výpočetní techniky je stále aktivní. Prosíme o dodržení pravidel, které najdete u vstupu do prodejny - dále nabízíme kurýra po celé ČR zdarma, více informací na telefonu či e-mailové adrese, děkujeme.

Nefunkční mikrofon iPhone limituje. Jak to poznat a jak opravit?

Nefunkční mikrofon iPhone nebo i jeho reproduktor je poměrně častou závadou. Poradíme vám, jak zjistíte, že se jedná právě o tento problém a co s tím.

Především telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus jsou náchylné na poruchy mikrofonu a reproduktoru. Může za to audio čip, který stárnutím vykazuje tyto potíže. Možná už se vám to stalo. Oprava sami nezvládnete, ale nemusí být vůbec nákladná.

Nefunkční mikrofon iPhone poznáte hned
Nefunkční mikrofon iPhone 7

Pro poruchu se vžil pojem „Loop Disease“. V překladu to lze vyložit jako „nemoc, která se opakuje“. To opakování je obsaženo právě proto, že opotřebováváním audio čipu uloženém na základní desce zařízení dojde časem k trvalému poškození. Vlastně se celý čip uvolní a nemůže tak plnit svoji funkci. 

Nenáročná oprava mikrofonu iPhone - více v odkaze.

Uživatel pozná závadu lehce. Například tak, že při probíhajícím hovoru vidí na displeji telefonu zašedlou ikonu reproduktoru. To samé je vidět u diktování hlasové poznámky. Veškeré nahrávání zvuků nefunguje. Nejhorším projevem poruchy je ale postupné zpomalování celého operačního systému a v posledním stádiu iPhone už ani nezapnete.

Drahá výměna základní desky není třeba

U spousty zařízení, Apple produkty nevyjímaje, přistupují servisy k výměně celé základní desky. Buď nejsou vybavené potřebnými nástroji pro opravu jednotlivých komponent, nebo to prostě technici neumí. Naštěstí ale servis appleguru.cz takovými nedostatky nedisponuje a je schopný vyměnit pouze audio čip. Ušetříte tak dost peněz a oprava proběhne rychleji.

I když společnost Apple poměrně často u podobně rozsáhlých závad nabízí zákazníkům bezplatnou opravu, v tomto případě tomu tak není. Každý uživatel se musí s problémem popasovat sám.

iPhone z druhé ruky má svá úskalí

Zánovní iPhone, předevší u modelů iPhone 7 nebo starší iPhone 7 Plus se nemusí vyplatit. Na první pohled vypadá zachovale a bez problémů, ale za nějaký čas na vás může čekat zmíněná „nemoc“. Proto je rozhodně na místě zeptat se původního majitele, který už mohl opravu řešit.

Nejde o važnou závadu a pokud se řeší včas, může iPhone dalších pár let bezvadně sloužit. Také je možné, že zrovna váš přístroj se nikdy podobných komplikací nedočká.

Máte-li jakékoliv dotazy či potřebujete poradit, pojďte se poradit u appleguru.cz odborníků

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. O cookies
Jazyk Čeština English русский