Jak vyčistit klávesnici MacBooku? 

 

Čistit klávesnici počítače bychom měli pravidelně. Už proto, že ji používáme opravdu často a spolu s myší a telefonem bývá zanesena prachem, mazem z rukou a potenciálně také bakteriemi. Čištění je důležité ze dvou důvodů:

  • hygienických (zde chráníme hlavně sebe)
  • ochrany počítače (zanesení kláves mívá často dopad na jejich funkčnost)

Pro hygienickou údržbu jsou nejlepší vlhčené ubrousky určené speciálně na elektroniku, nejlépe s antibakteriálním a antivirovým účinkem.

Pro údržbu počítače je nejlepším řešením použití spreje na elektroniku. Díky stlačenému plynu zvládne vyfoukat prach a nečistoty i ze špatně přístupných míst.


Jak vyčistit klávesnici sprejem

Spreje se stlačeným plynem pro čištění elektroniky jsou dostupné v prodejnách s elektronikou i některýh drogeriích. Stojí obvykle kolem 100 Kč.

Postup:

  1. Podržte MacBook tak, aby byl zhruba v 75stupňovém úhlu a nebyl tedy úplně svisle (viz obrázek).
  2. Sprejem profoukněte klávesnici cik-cak pohybem zleva doprava.
  3. Otočte MacBook o 90° (viz obrázek) a postup zopakujte.

Při čištění použijte trubičku dodanou se sprejem a udržujte ji ve vzdálenosti cca 1 až 2 cm od klávesnice. Neobracejte sprej při čištění dnem vzhůru.
Profesionální čištění MacBook

Tak jako jezdíme čas od času na jarní / předzimní prohlídku a mytí s automobilem, zaslouží si i náš počítač profesionální servis. Obzvlášť pokud ho používáme denně. Pravidelnou údržbou prodloužíme životnost počítače a bude se nám s ním i lépe pracovat. Je to investice, která se nám vrací.

Kolik stojí profesionální čištění notebooku

V appleguru.cz zaplatíte za mechanické čištění Macbook od 490 Kč.
Profesionál vyčistí nejen klávesnici, ale také konektory. Konzultovat můžete i případné problémy a řešit je včas. Diagnostika je u nás v rámci servisu zdarma.


Kam na profesionální čištění MacBook? Zastavte se v appleguru.cz. Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov

  

Nefungující klávesnice MacBook

Vyčistili jste klávesnici sprejem dle našeho návodu výše, ale vaše klávesnice stále nefunguje správně? Nefungují jednotlivé klávesy, zasekávají se, případně píší znaky opakovaně?

Je možné, že váš počítač vykazuje nejčastější neduh MacBook produktů z let 2015-2019. Tzv. motýlkové klávesnice byly revoluční novinkou Apple, díky které se stal notebook ještě lehčím a uživatelsky příjemnějším. Cenou však bohužel byla poruchovost resp. nesprávná funkčnost klávesnic.

Společnost Apple však tento problém přiznala a představila program bezplatné výměny klávesnice. Více o tomto problému si můžete přečíst v našem článku jak řešit nefunkční klávesnici MacBook.