Jak aktualizovat iPhone

 

Jak aktualizovat na nejnovější verzi iOS? Postup je jednoduchý a platí jak pro přístroje iPhone, tak pro iPod Touch a tablety iPad. 

Aktualizovat můžete dvěma způsoby:

 1. bezdrátově nebo
 2. pomocí počítače.

Obě varianty mají své pro a proti. V obou případech je ale první krok shodný a tím je:

Před aktualizací iOS iPhone zálohujte

Je to sice málo časté, ale může se stát, že vám vaše iOS zařízení během aktualizace zamrzne či se stane jiná nepředvídaná událost a díky tomu se aktualizace nedokončí. Abyste tedy v takovém případě o svá data nepřišli, je vhodné mít je někde uschovaná, buď na iCloudu, nebo v iTunes/Finderu. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si náš návod, jak zálohovat data iPhone. Zazálohováno? Tak jdeme na věc:


Bezdrátová aktualizace iPhone


1/ automatická aktualizace


iphone aktualizace iphone aktualizace ios

Pokud Apple vydá aktualizaci jeho operačního systému iOS, na obrazovce vašeho zařízení se vám automaticky zobrazí zpráva o možné aktualizaci. Nemusíte se pak prakticky o nic starat.

Zařízení aktualizujete klepnutím na Instalovat. Anebo můžete klepnout na Později a vybrat možnost Nainstalovat dnes v noci nebo Připomenout později. Pokud klepnete na Nainstalovat dnes v noci, jednoduše zařízení připojte k napájení, než půjdete spát. Vaše zařízení se automaticky zaktualizuje přes noc. Před tím si jej ale raději nezapomeňte zálohovat – viz výše.

Pokud si ale přejete mít tento krok plně ve vaší moci, můžete aktualizaci vyvolat ručně.


2/ruční aktualizace 

 • připojte vaše zařízení ke zdroji napájení (nebo na něm mějte nabito alespoň 50 %)
 • připojte se k bezdrátové síti Wi-Fi. 
 • Přejděte do Nastavení -> Obecné a klepněte na Aktualizace softwaru, kde zvolte Stáhnout a Instalovat.
 • Pokud se zobrazí výzva, abyste dočasně odebrali nějaké aplikace, protože software potřebuje k aktualizaci víc místa, klepněte na Pokračovat nebo Zrušit.
 • iOS nebo iPadOS odebrané aplikace později znova nainstaluje. Toto omezení je dáno nutností stažení instalačního balíku do zařízení. 


iphone aktuailzace ios iphone aktualizace ios 2

UŽITEČNÉ VĚDĚT:

 • během stahování instalačního balíčku můžete zařízení nadále používat, jakmile však začne instalace, tak už nikoli.
 • ať už zařízení aktualizujete přes počítač, nebo bezdrátově, po dokončení aktualizace na něm zůstane stejné množství volného místa. Pokud se tedy nestane žádná nepředvídaná událost, je ve finále jedno, kterou cestu zvolíte.
 • pozor na budík! Jestliže budete aktualizovat bezdrátově a zejména automaticky přes noc,  na ráno raději použijte záložní budík. Pokud vám totiž zařízení při aktualizaci zamrzne, ráno nezazvoní.


Aktualizace zařízení pomocí počítače

 • Na Macu s macOS Catalina 10.15 otevřete Finder, na Macu s macOS Mojave 10.14 a starším nebo na PC otevřete aplikaci iTunes.
 • ujistěte se, že je počítač připojený k internetové síti.
 • skrze patřičný kabel a popřípadě redukci připojte iOS zařízení k počítači a vyhledejte ho v něm.
 • Klikněte na Obecné nebo Nastavení a potom na Vyhledat aktualizaci, následně na Stáhnout a aktualizovat. Zde můžete být také požádáni o zadání kódu.

 

Nedaří se vám aktualizace na nový iOS nebo ji raději chcete nechat na odborníkovi? Navštivte nás! Jsme specialisté na produkty Apple.


✆  607 855 558
✉  info@appleguru.cz
Seifertova 683/83, Praha 3 - Žižkov